Odplamiacze

Aktywne filtry

Usunięcie uporczywych plam to nie lada wyzwanie. Szczególnie trudne do zwalczenia są te z czerwonego wina, trawy, soków owocowych, buraków czy krwi. W sytuacji, gdy klasyczne detergenty zawodzą, a domowe sposoby również okazują się nieskuteczne, z pomocą przychodzą specjalistyczne odplamiacze. W szerokiej ofercie naszego marketu dostępne są rozmaite produkty do odplamiania, przeznaczone do usuwania plam różnego pochodzenia. Zachęcamy do zapoznania się z przygotowaną przez nas ofertą.

Czym są odplamiacze?

Detergenty w postaci odplamiaczy to chemiczne specyfiki, przeznaczone do wywabiania uporczywych plam powstających na tkaninach. Mowa tu o zabrudzeniach, które wniknęły głęboko w strukturę materiału, a to powoduje, że tradycyjne proszki i płyny nie są w stanie sobie z nimi poradzić. Kiedy dochodzi do takiej sytuacji, najlepsze okazują się być specjalistyczne środki do odplamiania. Ich formuła pozwala na szybkie rozpuszczenie i usunięcie zabrudzeń. W takim wypadku nie ma konieczności namaczania odzieży oraz poddawania jej wstępnym zabiegom czyszczącym.

W sprzedaży dostępne są rozmaite płyny do odplamiania przeznaczone zarówno do białych, jak i kolorowych tkanin. Decydując się na ich wybór można bez trudu usunąć uporczywe plamy z ulubionej bluzki czy spodni, przy jednoczesnym zachowaniu ich pierwotnego koloru. W bogatym asortymencie marketu PSB Mrówka oferowane są różnorodne detergenty, do likwidowania trudnych do usunięcia plam. Zapoznaj się z propozycjami, jakie dla Ciebie przygotowaliśmy i wybierz odpowiadający Ci środek do odplamiania tkanin.

Skuteczne i wydajne produkty do odplamiania

Pomimo, iż dostępne na rynku proszki, kapsułki oraz płyny do prania są coraz bardziej skuteczne, to nierzadko zdarza się, że nie radzą sobie z niektórymi rodzajami uporczywych zabrudzeń na odzieży. Równie problematyczne okazuje się być usuwanie plam z dywanu, wykładziny czy tapicerki meblowej. W takiej sytuacji nieocenione okazują się być produkty do odplamiania, których zadaniem jest usuwanie zabrudzeń. Ze względu na fakt, że w ich składzie znajdują się aktywne substancje, które wnikają w głąb tkanin, dochodzi do rozpuszczenia zanieczyszczeń i umożliwienia ich usunięcia.

Istotne jest również to, że detergenty w postaci płynów do odplamiania doskonale radzą sobie nawet z usuwaniem starych, zaschniętych zabrudzeń. Skuteczność ich działania uzależnione jest jednak od wyboru odpowiedniego preparatu. W zależności od tego, na jakim materiale występuje plama, proces jej usuwania może się nieco różnić. Dlatego też stosuje się inne odplamiacze do ubrań kolorowych, a inne do białych. Ponadto, szczególnego traktowania wymagają również delikatne tkaniny. Dobrze dopasowany preparat jest całkowicie bezpieczny dla danego materiału. Nie odbarwia go i nie niszczy struktury jego włókien.

Żeby odplamiacz właściwie pełnił swoją funkcję, powinien być także dopasowany pod kątem rodzaju zanieczyszczeń, jakie będą przy jego pomocy usuwane. Jeżeli uniwersalny preparat nie jest w stanie wywabić danego zabrudzenia, konieczne będzie sięgnięcie po środki do odplamiania, dedykowane usuwaniu konkretnego rodzaju zanieczyszczeń.

W bogatej ofercie marketu PSB Mrówka znajdziesz wiele detergentów, z pomocą których skutecznie wywabisz uporczywe plamy z rozmaitych tkanin. Sprzedawane przez nas odplamiacze pochodzą od znanych i cenionych producentów, są skuteczne i bezpieczne. Sprawdź, co przygotowaliśmy dla Ciebie w naszym sklepie i wybierz odpowiadające Ci preparaty.

Środki do odplamiania – zasady działania i skład

Odplamiacze do ubrań, a także innych artykułów wykonanych z rozmaitych tkanin to nowoczesne produkty, które bez problemu powinny poradzić sobie z rozmaitymi zabrudzeniami, nie niszcząc przy tym materiałów i nie wpływając na ich kolor. Ze względu na dużą dostępność na rynku tego typu specyfików, produkty do odplamiania można podzielić na kilka grup:

·         Uniwersalne środki czyszczące. W ich składzie zawarte są enzymy oraz aktywne elementy tlenowe. Sprawdzają się w przypadku każdego rodzaju tkanin oraz przy zabrudzeniach różnego pochodzenia.

·         Środki do odplamiania kolorowych tkanin. Służą do czyszczenia kolorowych materiałów, a przy tym nie wpływają na ich oryginalny kolor.

·         Kierunkowe specyfiki do usuwania plam. Są to specjalistyczne odplamiacze o formule, która została opracowana w taki sposób, aby skutecznie usuwała konkretny rodzaj plam. Szczególnie sprawdzają się one w sytuacji, kiedy uniwersalne produkty do walki z uporczywymi zabrudzeniami nie są w stanie uporać się z daną plamą.

·         Rozjaśniacze optyczne. To specyfiki przeznaczone głównie do odplamiania białego lnu. W ich składzie znajduje się luminescencyjny barwnik, który po praniu pozostaje w materiale i odbija promienie białego widma, co w konsekwencji sprawia, że tkanina staje się śnieżnobiała.

·         Naturalne płyny do odplamiania. Tego typu specyfiki składają się w głównej mierze z naturalnych składników i minerałów. Nie zawierają chemicznych substancji, które mogą szkodzić ludziom, zwierzętom oraz przyrodzie. Ze względu na swoje delikatne działanie, mogą być stosowane podczas pielęgnacji dziecięcych ubranek.

Jeżeli poszukujesz wysokiej jakości produktów do odplamiania, to znajdziesz je właśnie w markecie PSB Mrówka. Oferujemy duży wybór detergentów, które pozwolą Ci skutecznie pozbyć się uporczywych plam, chroniąc jednocześnie tkaniny przed uszkodzeniem czy utratą koloru. Zapoznaj się z propozycjami, jakie dla Ciebie przygotowaliśmy. W razie jakichkolwiek pytań, pozostajemy do Twojej dyspozycji.

Płyny do odplamiania – jak wybrać odpowiedni?

Poszukując odpowiedniego odplamiacza należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, jaki rodzaj zabrudzenia będzie likwidowany przy jego użyciu. Ze względu na fakt, że każda plama jest inna, może wymagać ona zastosowania nieco odmiennego preparatu. Idąc tym tropem, wyróżniamy następujące rodzaje zabrudzeń:

·         Plamy utleniane. Do tej grupy zaliczane są zabrudzenia z herbaty, kawy, a także plamy z czerwonego wina. Żeby móc skutecznie się ich pozbyć, najlepiej postawić na specyfiki tlenowe.

·         Plamy tłuste. To zabrudzenia powstające w wyniku kontaktu tkaniny z tłuszczami zwierzęcymi, roślinnymi czy pochodzenia mineralnego. Tego typu plamy najlepiej poddać zabiegom czyszczącym z wykorzystaniem typowych środków powierzchniowo czynnych – anionowych lub kationowych.

·         Plamy enzymatyczne. Zaliczyć można do nich m.in. zabrudzenia z czekolady, trawy oraz z krwi. Żeby móc je skutecznie zlikwidować, najlepiej wybrać płyny do odplamiania zawierające enzymy.

Po ustaleniu rodzaju plamy do usunięcia, przychodzi czas na wybór odpowiedniego specyfiku. Warto pamiętać o tym, że skuteczne odplamiacze do ubrań powinny bez trudu radzić sobie zarówno ze świeżymi zabrudzeniami, jak i tymi, które zdążyły już zaschnąć. Wśród wielu detergentów, jakie widnieją na półkach naszego marketu, znajdziesz rozmaite produkty do usuwania plam z różnego rodzaju tkanin. Zapoznaj się dokładnie z etykietami umieszczonymi na środkach czystości, aby upewnić się, że wybrany przez Ciebie wariant będzie dostosowany do Twoich potrzeb i wymagań.

Produkty do odplamiania – jak je użytkować?

Przed zastosowaniem każdego odplamiacza, dla bezpieczeństwa danej tkaniny, najlepiej wykonać tzw. test koloru. Na czym polega wyżej wymieniony? Otóż przy użyciu białej bawełnianej szmatki i detergentu możliwe będzie stwierdzenie, czy dany odplamiacz nie uszkodzi trwale materiału. Jak przeprowadzić taki test? Wystarczy zwilżyć szmatkę detergentem i przetrzeć nią plamę w niewidocznym miejscu. Jeżeli na tkaninie nie pojawią się jakiekolwiek ślady, wówczas można stwierdzić, że dany odplamiacz jest właściwy i stosować go bez obaw.

Warto wiedzieć również o tym, że usunięcie niektórych plam wymaga więcej czasu. W takim wypadku najlepiej rozpocząć od punktowego wyczyszczenia, przy użyciu środka wyposażonego w precyzyjny aplikator. Kolejnym krokiem w walce z uporczywymi plamami jest namaczanie. Odzież należy umieścić w wodzie z określoną przez producenta ilością preparatu i pozostawić na czas zasugerowany w ulotce. Po wyżej wymienionych zabiegach przychodzi czas na włożenie ubrań do pralki i nastawienie odpowiedniego programu. Nierzadko również zaleca się dodanie odplamiacza do ubrań do cyklu automatycznego wraz z proszkiem, żelem czy płynem. Warto pamiętać również o tym, że przed użyciem preparatu, należy dokładnie zapoznać się z jego etykietą umieszczoną na opakowaniu przez producenta. Niewłaściwe użytkowanie detergentu może bowiem trwale uszkodzić tkaniny lub spowodować ich odbarwienie.

Odplamiacze do ubrań w PSB Mrówka

W naszym markecie PSB Mrówka znajdują się różnorodne płyny do odplamiania tkanin. Oferujemy duży wybór specyfików, dzięki którym należycie zatroszczysz się o swoje ubrania, dywany, wykładziny czy meble tapicerowane. Wśród propozycji, jakie dla Ciebie przygotowaliśmy, znajduje się m.in. odplamiacz w postaci mydła naturalnego w sprayu marki Frosch. To produkt, który zwiększa skuteczność prania, a wszystko to dzięki efektywnemu i szybkiemu przygotowaniu ubrań przed praniem. Za sprawą niezwykle wydajnej formuły specyfik niezawodnie usuwa różnorodne zabrudzenia takie jak: plamy z tłuszczu, czekolady, szminki, czerwonego wina, kawy, herbaty i wielu innych.

Ponadto, w naszym asortymencie znajduje się również spray do usuwania plam z dezodorantu i potu marki Dr. Beckmann. Produkt z łatwością radzi sobie z uporczywymi, skorupiastymi zabrudzeniami oraz aktywnie usuwa przykre zapachy. Za sprawą jego regularnego stosowania, można zapobiec powstawaniu nowych plam w przyszłości. Doskonale radzi sobie zarówno w tkaninami białymi, jak i kolorowymi.

Przeglądając naszą ofertę, Twojej uwadze nie umknie także odplamiacz do tkanin w żelu marki Ludwik. To całkowicie bezpieczny detergent, który nie tylko doskonale czyści, ale również chroni materiał przed uszkodzeniem i utratą koloru. Te i wiele innych propozycji znajdziesz w asortymencie PSB Mrówka. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy i dokonaj zakupu odpowiadających Ci preparatów jeszcze dziś. Masz pytania? Skontaktuj się z nami, a udzielimy Ci wszelkich niezbędnych informacji.