Bestsellery

W_Ozd.boż. Drzewko choinkowe w doniczce NM1M10-174
search
  • W_Ozd.boż. Drzewko choinkowe w doniczce NM1M10-174 - zdjęcie 1

W_Ozd.boż. Drzewko choinkowe w doniczce NM1M10-174

63,49 zł
Brutto
13 szt.

Nawóz długodziałający do trawników Agrecol 3Kg

Ilość

Nawóz długodziałający do trawników Agrecol 3Kg

100 dni do trawników to nawóz w postaci granulowanej z makro- i mikroskładnikami o szybkim, a jednocześnie długotrwałym działaniu. Przeznaczony do zasilania wszystkich rodzajów trawników oraz gatunków traw ozdobnych. Może być stosowany na trawnikach na stanowiskach słonecznych i zacienionych. Zalecany do odżywiania intensywnie eksploatowanej murawy. Doskonały również do zakładania nowych trawników. Nawóz 100 dni do trawników zapewnia kompleksowe odżywienie przez długi czas trawnikom intensywnie użytkowanym oraz często koszonym. Sprawia że darń jest równomiernie zagęszczona oraz soczyście zielona.

Cechy produktu:

ogranicza wielokrotne nawożenie do 1-2 zabiegów w ciągu sezonu

równomiernie, szybko i długotrwałe uwalnia składniki odżywcze

zmniejsza ryzyko przenawożenia

gwarantuje wyrównaną w czasie dostępność składników w podłożu

Nawozy 100 dni wyróżnia wydłużone w czasie uwalnianie składników pokarmowych, które trwa aż 100 dni. Dzięki specjalnie opracowanej recepturze nawóz można używać znacznie rzadziej – tylko 1 do 2 razy w sezonie. Uwalnianie zawartych w granulacie składników odżywczych regulowane jest przez naturalne czynniki środowiska, takie jak wilgotność i temperatura. Specjalna formuła nawozu zapobiega przed wymywaniem składników pokarmowych poza strefę korzeniową w głąb gruntu. Stopniowo uwalniane składniki pokarmowe zmniejszają ryzyko przenawożenia.

Sposób stosowania

Rośliny nawozić od marca do lipca, w odstępach co 100 dni (ponad 3 miesięcy), 1 -2 krotnie. trawnik nawozić najlepiej 1-2 dni po koszeniu, aby granule nawozu lepiej docierały do powierzchni gruntu. Jeżeli pierwsze nawożenie wykonujemy w marcu to kolejne nawożenie powinniśmy wykonać w czerwcu. Natomiast wykonując pierwsze nawożenie w maju-czerwcu wystarczy jednokrotnie zastosować nawóz. W lipcu zalecane jest użycie połowy zalecanej dawki. Nawóz można stosować zarówno na istniejący trawnik, jak i podczas zakładania nowego trawnika.

Przygotowanie podłoża pod trawnik: Nawóz rozsypać równomiernie w dawce 40 g na m2 trawnika, a następnie wymieszać z wierzchnią warstwą gleby

Istniejący trawnik: W zależności od wieku trawnika, stosować w następujących dawkach:

  • trawniki młodsze (1-2-letnie) – 20-30 g na m2
  • trawniki starsze – 30-40 g na m2

Po zastosowaniu nawozu trawnik obficie podlać.

Jedna garść to około 30-40 g nawozu. Nie należy przekraczać zalecanych dawek nawozu.

  • zalecany do odżywiania intensywnie eksploatowanej murawy
  • nawożenie tylko 1 lub 2-krotne w sezonie wegetacyjnym
  • doskonały również do zakładania nowych powierzchni trawiastych

Specyficzne kody

5902918726155
s1.75421NM1M10-174

16 - Inne produkty z tej kategorii: