Akcesoria malarskie

Jest 8 produktów.

Aktywne filtry

Akcesoria malarskie w polskim sklepie

Polskie Składy Budowlane oraz należąca do nich sieć marketów Mrówka, są bardzo dobrze znane w całym kraju. Artykuły oferowane przez Twoją Mrówkę w Makowie Mazowieckim możesz teraz kupić również online! Praktycznie wszystko, co potrzebne m.in. do budowy, remontu czy wykończenia wnętrz oraz do ogrodu czeka na Ciebie w witrynie marketmrowka.eu! Jednymi z najbardziej popularnych wśród asortymentu Mrówki są oczywiście artykuły malarskie, które wykorzystywane są zarówno w budynkach nowych, jak i podczas nawet najbardziej powierzchownych remontów, polegających właśnie na malowaniu ścian czy też sprzętów. Często podczas takiego malowania, które potrafi trwać kilka dni, potrzeba uzupełnić zapasy: bądź to farby, bądź właśnie specjalistycznych akcesoriów do jej nakładania, albo folii. Teraz nie musisz już tracić czasu na jeżdżenie do składu budowlanego, a pędzel bądź folię czy też inne drobiazgi z łatwością zamówisz online na marketmrowka.eu z dostawa na terenie całej Polski!

Pędzle i wałki, czyli podstawowe akcesoria do malowania

Najbardziej elementarnymi i popularnymi akcesoriami z tej dziedziny są oczywiście pędzle oraz wałki do malowania. Można kupować je pojedynczo, bądź też w całych zestawach. Pędzle i wałki różnią się pomiędzy sobą nie tylko rozmiarami, ale przede wszystkim tworzywem, z jakiego powstają oraz przeznaczeniem do malowania konkretnych powierzchni. Inne będą bowiem pędzle do drewna, inne – do malowania ścian. Także wałki, otulone zazwyczaj syntetyczną powierzchnią, to narzędzia malarskie, o różnorodnej specyfice. Różnice zauważalne są przecież gołym okiem zarówno pomiędzy wałkami gładkimi i tymi z włosiem, jak i pomiędzy różnymi typami tych ostatnich itd. Inny zatem wałek wybrać należy do malowania gładkich powierzchni, np. ścian, inny – do odcinania kolorów a inny – choćby do mas szpachlowych, gdyż nakładanie specjalnie do tego stworzonych szpachli przy użyciu wałka staje się coraz popularniejsze. Wałki, chociaż niekoniecznie typowo malarskie, przydają się także do innych zastosowań. W związku z tym w zakładce obejmującej narzędzia do malowania znajdziesz również wałki służące np. do odpowietrzania wylewek. Decydując się na malowanie pomieszczeń przy użyciu wałków warto zwrócić uwagę również na ich specjalistyczne modele takie jak np. profesjonalny wałek do narożników. Te narożniki zawsze były problematycznym punktem, zwłaszcza dla laików robiących samodzielny remont po raz pierwszy i manewrujących zazwyczaj w tych miejscach niewielkim pędzlem. Na szczęście obecnie mamy do wyboru liczne wykwalifikowane akcesoria do malowania ścian o bardzo doprecyzowanym przeznaczeniu. Są to produkty o prostej konstrukcji, wykonane z niedrogich materiałów, a zatem: bardzo pomocne, proste artykuły na każdą kieszeń. Niezależnie od rodzaju samego wałka, czyli po prostu wymiennej końcówki, najczęściej w kształcie walca, potrzebować będziesz zapewne dodatkowych akcesoriów takich jak np.:

  • rączki do wałków

  • uchwyty do wałków

  • tzw. teleskopy, czyli długie, rozkładane uchwyty do wałków – przydatne np. podczas malowania sufitów

 

Zarówno same rączki, jak i kije teleskopowe mogą być plastikowe, lub wykonane z innych, mocniejszych surowców jak np. kije metalowe i inne. 

Akcesoria malarskie do malowania kaloryferów i innych trudno dostępnych miejsc

Malowanie kaloryferów to już na pierwszy rzut oka nieco bardziej zaawansowana sztuka niż pomalowanie ściany. Dotyczy to zwłaszcza kaloryferów starszej generacji, dla których charakterystyczne są pojedyncze żeberka, z wąskimi szczelinami pomiędzy nimi. Najczęściej w związku z tym używane były do tego celu klasyczne pędzle, jednak obecnie dostępne są liczne modele oraz, przede wszystkim, rozmiary specjalistycznych wałków do malowania kaloryferów. Zestawy malarskie obejmują zazwyczaj akcesoria najbardziej podstawowe, natomiast wałki specjalistyczne, np. do malowania kaloryferów oraz te narożne i inne – najłatwiej dokupić osobno. Ciekawym wyborem do malowania kreatywnego ścian czy np. mebli może okazać się tzw. rolka rozetowa, czyli charakterystyczny wałek otoczony dodatkową warstwą, za pomocą której można tworzyć na malowanej powierzchni regularne i nieregularne desenie. Na podstawę wałka malarskiego, czy to w postaci rączki czy też np. teleskopowego, dłuższego kija, można nakładać zróżnicowane narzędzia malarskie i nie tylko. Zamiast klasycznej rolki, czyli wałka do malowania z powodzenim używać można zatem np. wspomnianej już wyżej rolki iglastej, mającej na celu usuwanie zbędnych, nadmiarowych pęcherzyków powietrza ze świeżo wylanej posadzki itp. Takie wałki do odpowietrzania występują również w wielu wariantach, jeżeli chodzi o ich rozmiary oraz sposób montażu na poszczególnych uchwytach. Za pomocą wałków, podobnie jak pędzlami, można nakładać nie tylko właściwą farbę, ale również – tzw. grunt. Bez względu na to, czy chodzi o artykuły malarskie klasyczne, jak chociażby pędzle, czy też te najnowszej generacji rozwiązania do nakładania farb i różnego typu preparatów, grunt nakładać można różnymi spośród nich i na różne sposoby. Trudno zatem określić parametry specjalistycznego wałka czy pędzla stosowanego akurat w przypadku gruntowania. Najczęściej jednak, zarówno do tego rodzaju preparatów, jak i do farb nawierzchniowych stosowane są najbardziej uniwersalne modele pędzli oraz wałków. 

Uniwersalne i praktyczne akcesoria malarskie

Malarski zestaw obejmuje najczęściej:

  • wałki

  • kuwetę na farbę

  • pędzle

Oprócz tego – najwięcej modeli znajdziesz zwykle wśród wałków uniwersalnych, które nie posiadają szczegółowego, jednoznacznego przeznaczenia, jeżeli chodzi o preparat albo rodzaj powierzchni do jakich są przeznaczone. Większość wałków przeznaczonych do malowania powierzchni gładkich, czyli najczęściej wałków do malowania ścian, to akcesoria do malowania ścian o długości włosia do 1 cm. Ponadto bardo dobrze sprawdzają się w przypadku takich powierzchni, jak meble, futryny itp. Tutaj bardzo dobrym wyborem okazują się także wałki pokryte nie włosiem, ale gąbką. Zarówno te z krótkim włosiem, jak i gąbkowe, pozwalają nabierać niewielkie ilości farby. Dzięki temu farba nie spływa i nie chlapie, a łatwo rozprowadzić ją na malowanej powierzchni. Za pomocą takich akcesoriów jak narzędzia do malowania w postaci wałków z długim włosiem, także dostępnych u praktycznie wszystkich producentów jako wałki niejako „podstawowe”, najłatwiej malować powierzchnie chropowate i porowate. Beton i inne powierzchnie o takiej fakturze dzięki długiemu włosiu, docierającemu do szczelin i zakamarków, można pomalować takim wałkiem o wiele szybciej i skuteczniej, chociaż należy mieć przy tym na uwadze, aby lepiej zabezpieczyć otocznie przed ochlapaniem. Alternatywą dla wałków są artykuły malarskie nieco starszej generacji, ale wciąż uniwersalne i praktyczne, chętnie używane, czyli pędzle. Farba z dużego wałka o długim włosiu spływa i pryska dookoła zdecydowanie intensywniej, niż z pędzla o długim, prostym włosiu, również wnikającym w głąb porowatych powierzchni i szczelin. Zarówno wałki jak i pędzle o takich podstawowych parametrach wciąż cieszą się największym zainteresowaniem, ponieważ to ich używa się do malowania największych powierzchni w mieszkaniach i nie tylko. 

Nowoczesne i ekonomiczne akcesoria do malowania powierzchni

Obecnie istnieje bardzo szeroka gama materiałów do wytwarzania pędzli oraz wałków, dzięki czemu koszty ich produkcji są relatywnie bardzo małe. Nie wszystkie spośród nich muszą już być artykułami na bazie drewna i naturalnego włosia. Dzięki temu z łatwością można zaopatrzyć się nawet w obszerny zestaw przyborów malarskich. Malowanie ręczne, w przypadku pomieszczeń czy też mebli, pomimo rozwoju różnorodnych technologii, nadal okazuje się najczęściej najlepszą metodą. Zestawy malarskie to praktyczne zestawy takich narzędzi, po jakie warto sięgnąć na początku zakupów. Ponadto do każdego zestawu z kuwetą oraz pędzlami i wałkami dodatkowo łatwo jest dokupić indywidualnie dodatkowe pędzle, folie i inne utensylia, jakich zamierzasz użyć przy malowaniu konkretnych powierzchni. Warto pamiętać o tym, aby robiąc tego rodzaju zakupy zaopatrzyć się w osobne zestawy do poszczególnych kolorów farb. Nie wszystkie typy farby łatwo jest całkowicie zmyć z plastikowej kuwety po użyciu. 

Artykuły malarskie to nie tylko pędzle i wałki

Wśród nich znajdują się naturalnie wspomniane już powyżej niejednokrotnie kuwety, ale także:

  • specjalistyczne folie malarskie, 

  • taśmy zabezpieczające 

  • skrobaki

Folie oferowane są najczęściej w opakowaniach jako gotowe, złożone folie ochronne o określonych wymiarach. Folie tego rodzaju można zakupić również w rolkach, aby swobodnie można było zabezpieczać poszczególne elementy oddzielając poszczególne kawałki folii. Narzędzia malarskie tego rodzaju jak właśnie folia w dużych, wielometrowych rolkach pomagają np. dokładnie owinąć i zabezpieczyć meble oraz inne elementy. Przydają się również tam, gdzie mamy do czynienia z pracami na naprawdę dużą skalę. Zarówno same folie, jak i folie w towarzystwie innych akcesoriów, jak choćby taśmy malarskie czy pędzle, również tworzą często bardziej lub mniej rozbudowane gotowe zestawy malarskie. O ile kuwety, folie i inne drobne akcesoria wydają się oczywistymi elementami podczas zakupów przed remontem warto pamiętać także o tym, że powierzchnię należy wcześniej odpowiednio przygotować. Zanim zatem zabierzesz się do położenia wspomnianego już gruntu, powierzchnię należy oczyścić, a przede wszystkim – usunąć z niej ewentualne resztki starej farby. Może to wymagać szczególnego wysiłku w przypadku usuwania farby olejnej bądź innego typu odpornej na wodę. Biorąc pod uwagę akcesoria do malowania ścian, a zwłaszcza – te do malowania mebli, dobrze jest pamiętać również o zakupie odpowiedniego, profesjonalnego skrobaka. Same skrobaki, w zależności od tego jaką powierzchnię docelowo mają usuwać, również są akcesoriami o różnych kształtach, formach i rodzajach. Inny zatem skrobak posłuży np. do ściany, inny – do szyby, a jeszcze inny – do gipsu. Wśród nich znajdziesz także m.in. skrobaki przeznaczone specjalnie do fug oraz wiele innych modeli. Narzędzia do malowania oraz czynności z nich związanych to obecnie bardzo wiele funkcjonalnych akcesoriów. Sprawdź je wszystkie w witrynie marketmrowka.eu!