Ogród

Jest 575 produktów.

Aktywne filtry

Nawozy do iglaków

Ukorzeniajacy nawóz do iglaków 1,2kg

17,80 zł

Pełnowartościowy skład, bogaty w potas, fosfor, azot pozytywnie wpływa na rozwój zawiązków korzeniowych oraz szybkie wykształcanie silnego systemu korzeniowego.

Availability: Dostępny

Akcesoria do ogrodu i na działkę

Niezależnie od pory roku, a już w szczególności w sezonie letnim, chętnie spędzamy czas w swoim ogrodzie. Bez względu na to, czy chodzi o pielęgnację trawnika i roślin wokół domu, czy może uprawę ogródka – warto zaopatrywać się w odpowiednie akcesoria oraz preparaty przeznaczone do szeroko pojętego ogrodu. Różnego rodzaju sprzęt ogrodniczy na bieżąco możesz zamawiać za pośrednictwem internetowego sklepu marketmrowka.eu. Znajdziesz tutaj co najmniej tak szeroki, a być może nawet większy asortyment wyposażenia ogrodu niż w stacjonarnych marketach Mrówka. Naszego sklepu internetowego nie ogranicza przecież powierzchnia magazynu pojedynczego marketu. 

Bez względu na to, czy w ogrodzie posiadasz jedynie trawnik, kwiatowe rabaty, czy może ogródek warzywny, bądź też aranżujesz tę przestrzeń w całkiem inny sposób, wszelkie akcesoria potrzebne do pielęgnacji swojego ogrodu znajdziesz na marketmrowka.pl w zakładce „ogród”. 

Nowoczesne produkty do ogrodu

Chociaż ogrody uprawiane są od setek lat, specyfika ich upraw, aranżacji oraz pielęgnacji dynamicznie się zmienia. O ile dawniej skupiano się głównie na uprawie roślin jadalnych – warzyw oraz zbóż – współczesne ogrody mają nie tylko pełnić funkcję użytkową, ale również pięknie wyglądać. Stąd tak duża różnorodność roślin dekoracyjnych, które dostępne są również w naszym sklepie. 

Produkty ogrodowe obejmują niezwykle szeroką gamę środków oraz utensyliów stosowanych na tym obszarze. W tej kategorii skupiamy się jednak na tych drobnych, czyli głównie na środkach ochrony roślin oraz niewielkich, funkcjonalnych akcesoriach oraz materiałach do użytku w ogrodzie. Wśród tych ostatnich znaleźć można m.in. obrzeża ogrodowe, jak choćby to faliste. Obrzeża takie są jedną z najlepszych inwestycji wówczas, kiedy chcesz zaaranżować ogród idealny, ponieważ to właśnie za ich pomocą skutecznie odseparujesz np. kawałek trawnika od rabaty kwiatowej albo od alejki w ten sposób, by trawa nie rozrastała się w miejscach, w których trawnik nie został zaplanowany. Jeżeli tylko zatem nie planujesz ogrodu typu angielskiego, gdzie wszystko ma sprawiać wrażenie, jak gdyby rosło niemal dziko, w naturalnym i nienarzuconym porządku – to wszystko do ogrodu musi być zakupione zgodnie z planem i harmonogramem prac. W takim idealnym, geometrycznym niemalże ogrodzie często, oprócz perfekcyjnie skoszonych trawników oraz idealnie wypielęgnowanych kwiatowych rabat, występują takie elementy jak choćby wspomniane już altany czy pergole, a ponadto:

fontanny

baseny 

oczka wodne z mostkami 

itp.

Nawet, jeżeli zbiorniki te nie służą do kąpieli, trzeba dbać chociażby o to, aby ich powierzchnia nie pokrywała się zanieczyszczeniami lub wodorostami. 

Basenowe akcesoria do ogrodu

Wśród typowo basenowych akcesoriów, jakich nie może zabraknąć również u właścicieli wodnych oczek czy ogrodowych fontann, jednym z najważniejszych jest specjalistyczna siatka do wyławiania śmieci z basenu. Przyda się zarówno w przypadku fontanny, dużego basenu na stałe stanowiącego element ogrodowego krajobrazu, jak i do basenów mobilnych, rozstawianych jedynie okazjonalnie, np. małych baseników ogrodowych dla dzieci. Jako wyposażenie ogrodu do basenów, niezależnie od ich typów, potrzebne będą również akcesoria oraz preparaty służące do uzdatniania wody a także – do ich chemicznego czyszczenia. Tutaj prym wiodą naturalnie środki oparte na chlorze, które nadal są najchętniej wybieranym i najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem z tej dziedziny. Oprócz samej tzw. chemii warto mieć do nich specjalnie przeznaczony do tego celu basenowy dozownik

Wyjątkowe produkty do ogrodu, który żyje

Ogród to jednak przede wszystkim roślinność. Niezależnie od tego, czy ma być jedynie symboliczna, ale za to bardzo zadbana, czy też może bujna i praktycznie wszechobecna – potrzebuje efektywnego nawadniania oraz nawożenia. O ile, w zależności od wielkości samego ogrodu i preferencji osoby, która o niego dba, zarówno trawniki jak i rabaty podlewać można swobodnie ręcznie, najczęściej przy użyciu gumowego węża podłączonego do kranu z bieżącą wodą, lub za pomocą specjalistycznego systemu nawadniania:

automatycznego

półautomatycznego

to do nawożenia i dozowania nawozów konieczne jest już zaopatrzenie się w bardzo konkretne preparaty oraz akcesoria ogrodowe. Bez względu na to, czy planujesz ogród angielski, francuski, czy też jeszcze innego typu – regularne odżywianie gleby oraz samych roślin jest nieodzowne. Nawozy występują obecnie w bardzo różnorodnych wariantach oraz odsłonach. Mogą zatem mieć formę np. stałą, płynną jak i sproszkowaną. Część z nich przybiera np. kształty charakterystycznych kulek, inne – to zaś np. optymalne porcje nawozów kwiatowych w saszetkach. Produkty ogrodowe najczęściej kojarzą się z produktami przeznaczonymi do pielęgnacji dużych połaci, jednak to pośród nich szukać warto właśnie takich niewielkich opakowań, przeznaczonych również do hodowli roślin na balkonach i w doniczkach. To zatem bardzo obszerna i pojemna kategoria w naszym markecie – zarówno w stacjonarnym, jak i tym online. Oprócz tego, że znajdują się tutaj nawozy przeznaczone np. specjalnie do roślin kwitnących, takich jak sadzonki róż jak i w innych fazach ich wzrostu, można również zaopatrzyć się w nawozy działające długofalowo, jak np. w nawóz do tui przeznaczony na 100 dni. 

Produkty do ogrodu typowo do kwiatów

To właśnie kwitnące rośliny ozdobne są bardzo chętnie wybierane do przydomowych ogródków lub na działki. Warto zadbać o nie ze szczególną starannością, szczególnie, że to właśnie kwiaty są wybitnie delikatne, subtelne i podatne na różnorodne czynniki i uszkodzenia. Właściwie nawożone będą rosły:

piękniejsze

mocniejsze

zdrowsze

bardziej odporne na czynniki atmosferyczne oraz mechaniczne

marketmrowka.eu oferuje w związku z tym szereg nawozów przeznaczonych do specyficznych, bardzo konkretnych gatunków kwiatów. Preparaty takie powinno obejmować podstawowe wyposażenie ogrodu kwiatowego. I tak np. pośród produktów marki TARGET znajdziesz rozróżnienie nie tylko na preparaty przeznaczone do pielęgnacji i nawożenia podzielone na te do roślin kwitnących i do roślin zielonych, ale również, w tej pierwszej grupie, do poszczególnych kwiatów. A zatem m.in. nawozy do:

hortensji niebieskiej

nawozy do róż

surfinii

rododendronów

Ponadto inne środki, wspierające bujne kwitnienie czekają na marketmrowka.eu, od tego i innych producentów, czyli po prostu wszystko do ogrodu kwiatowego, aby był naprawdę bajecznie kolorowy, tryskał energią i życiem. Wśród nawozów np. EKODARPOL czy FLOROVIT znajdziesz także specjalne nawozy przeznaczone konkretnie do roślin pnących się jak i nawozy uniwersalne. To oczywiście tylko kilku przykładowych producentów tego rodzaju środków, których produkty znajdziesz w witrynie marketmrowka.eu. Warto zatem zapoznać się z pełną ofertą nawozów do roślin kwitnących oraz innych. 

Wszystko do ogrodu owocowo-warzywnego

Większość preparatów nawożących do owoców, kwiatów, roślin zielonych i innych hodowanych w ogrodach oraz na przydomowych balkonach dostępnych obecnie na rynku to preparaty syntetyczne, powstające w nowoczesnych laboratoriach, aby zawierały optymalne proporcje składników dla konkretnych typów roślinności. Od pokoleń jednak znane i cenione są przecież nawozy naturalne, a swoista moda wręcz, czy też filozofia życiowa, dotycząca tzw. życia w zgodzie z naturą oraz ochrony środowiska wciąż trwa i ma się dobrze. W związku z tym produkty ogrodowe zgodne z tym trendem także czekają na marketmrowka.eu. Począwszy od specjalnych preparatów stymulujących powstawanie kompostu, jak choćby KOMPOSTER, poprzez tzw. nowoczesne biohummusy, po szereg innych. Hummus jest obecnie modnym, zdrowym i chętnie wybieranym naturalnym dodatkiem do pieczywa. Budzi zatem jednoznaczne skojarzenia z takimi właśnie atrybutami. Biohummus to zatem „żywność dla roślin” oparta na bogactwie łatwo przyswajalnych naturalnych składników. Naturalne nawozy mają szczególne znaczenie w przypadku produktów do ogrodu przeznaczonych do uprawy owoców, warzyw czy ziół, które następnie są spożywane przez ludzi oraz zwierzęta. W sklepie marketmrowka.eu nie mogło zabraknąć zatem ekologicznych i opartych wyłącznie na składnikach pochodzenia organicznego nawozów do takich właśnie roślin. Nawozy BIO mogą być zatem nawozami uniwersalnymi, ale także specjalistycznymi nawozami przeznaczonymi do konkretnych gatunków takich roślin. Akcesoria ogrodowe i nawozy polecamy zatem również w wersji specjalnie do:

borówek

truskawek

winorośli

pomidorów i ogórków

truskawek i poziomek

itd.

Oprócz środków przeznaczonych do nawożenia konkretnych owoców i warzyw godny polecenia jest również np. preparat nawożący BIO na bazie pokrzywy o stosunkowo uniwersalnym charakterze. Można nawozić nim m.in. pomidory, rośliny kwitnące i wiele innych typów roślinności, zarówno ogrodowej jak i tej balkonowej. 

Akcesoria do ogrodu oraz preparaty o przeznaczeniu innym niż nawozy

Większość produktów w kategorii „ogród” to właśnie odżywcze i pielęgnujące roślinność nawozy. Oprócz tych przeznaczonych do kwiatów i owoców ogromnym powodzeniem cieszą się oczywiście przede wszystkim te do trawników i tzw. roślin zielonych, albo specjalnie do tzw. iglaków. To zróżnicowane nawozy popularnych na polskim rynku producentów zarówno do różnych gatunków traw jak i krzewów. Obok nich potrzebne są jednak także inne, praktyczne i często stosowane akcesoria ogrodowe, jak np. żyłka do podwiązywania roślin, czy też akcesoria do grilla/kominka ogrodowego. Pośród nich znajdziesz np. ekologiczny brykiet drzewny. Oprócz preparatów stanowiących typowe nawozy, czyli substancje stricte odżywcze do roślin, oferujemy również inne środki jak np. wapno do bielenia drzew. Niezależnie zatem od tego, czy potrzebujesz wsparcia dla swojej hodowli różnego typu roślin, czy może chodzi Ci o typowe wyposażenie ogrodu, znajdziesz je na marketmrowka.eu. Polskie Składy Budowlane to marka rodzima i godna zaufania, ceniona także w innych krajach. Markety Mrówka gwarantują wysokiej jakości i atrakcyjny cenowo asortyment.